19min.bg

3 пъти по-ниска смъртност от К19, отколкото от грип: д-р А. Първанова

01/03

         На база данните за България и за света, с условността, че у нас числата на смъртност от К19 са условни, понеже няма аутопсии – т.е. доказана причина за леталния изход, бившият евродепутат и депутат 2 мандата, дипломиран лекар, д-р Антония Първанова пусна във Фейсбук следния анализ:

„Медии и политици фанатично ни убеждават в надигаща се втора вълна от Ковид-19. За целта се насажда паника, като се представят общ брой случаи на съмнително положителни PCR тестове, а не на действително болни хора. Нека погледнем как изглежда всичко това през фактите:
1. Колкото повече PCR тестове се правят на напълно здрави хора, толкова повече новооткрити се обявяват. Не се отчита факта, че този тест открива частици (секвенции) от вирус, които не са жизнеспособни и не могат да заразяват.
2. Над 50% са фалшиво положителните тестове, но те се обявяват като безсимптомни, вместо за грешни.
3. Диагнозата се поставя въз основа на клинични данни за заболяване + резултат от тест, а карантина може да се налага само заради позитивен тест. Това прилича на следния парадокс: за да си болен от Ковид-19, трябва да си и болен и позитивен, но ако си само позитивен си болен и без да си болен?!
4. Преживяемостта от вируса е 99,8%, което означава:
• за България при 767 починали, 382 733 са го преживели
• за света при близо 1 милион (976 644) починали, почти 490 милиона (487 345 356) са го преживели
5. Със строги мерки или без мерки, фактите показват, че те нямат въздействие върху смъртността, но имат съществен ефект върху живота на хората и върху икономиката. Ето какви са сравнителните данни за общия брой на починалите на 1 милион население:
• Испания - 661
• Великобритания - 615
• Италия - 591
• Швеция - 581
• В света - 125
• България - 111*
* Този резултат се дължи на редица фактори свързани с паметта на имунната ни система поради преболедуване от 4 предишни щама на коронавируси, а не на усилията на правителството, каквито заслуги си приписва премиерът.
6. На графиките ТУК! ясно се вижда как смъртността след края на месец май рязко