19min.media

Двама младежи в болница след удар от волтова дъга

Двама 17-годишни младежи са в критично състояние след инцидент с волтова дъга на жп гарата в Стара Загора. Случаят е станал на 19 юни около 21:00 часа, след като трима младежи се качили върху спрян товарен вагон.


Двамата пострадали навлезли в опасната зона на контактната мрежа и били поразени от електрическа дъга с напрежение 25 000 волта. Те са настанени в клиниката по изгаряния в Пловдив.


Според НКЖИ не е необходимо докосване на проводник – достатъчно е нарушаване на безопасното разстояние от два метра. По случая е образувано разследване, което ще установи всички обстоятелства около инцидента.


 


Кирил Пламенов