Кой е новият №1 в Лукойл-България - Булат Субаев?
Новият силен човек в Лукойл България Булат Субаев, който заменя дългогодишния шеф на компанията у нас Валентин Златев е роден на 10 юни 1975 г. Той е завършил РГУ нефти и газа имени И.М.Губкина през 1997 г. със специалност разработване на нефтени и газови местонахождения.
Булат Субаев има дипломи от VLERIK Business School (2009-2010 г.); State Academy of Management Professional Secondary Education ( master, logistics, 1999 - 2000 г.).
Работил е на Север, в ханты-мансийската компания «Югранефть», в Москва - в различни компании, свързани с нефтения бизнес.
От 2000 г. е на работа в Лукойл - преминал е през отделите за маркетинг и продажба на нефтопродукти; заемал е ръководни позиции в централния офис на Лукойл
Субаев 2 години е работил в САЩ - като съветник в компанията ConocoPhilips и като изпълнителен директор по маркетинга на Getty Marketing Petroleum, извършил е ребрандирането на 600 бензиностанции от Mobile на LUKOIL, научи 5GmediA.
На 36 години става генерален директор на “Лукойл” за Централна Европа, Белгия, Холандия и Люксембург.
През 2002 г. руският вестник Ведомости го посочва като пример на целеустремен руски мениджър, който знае как да постига целите си. “Субаев ясно и лаконично формулира това, което иска да постигне в определен срок, определя етапите на движението си към целта, поставя временни ориентири и описва критериите за постигането на целта. Понякога той се вглежда в този план, за да разбере колко е напреднал, дали приоритетите му не са се променили, дали не е време да вдигне летвата и да си постави по-сложни цели”, пише Ведомости.
Девизът на Булат Субаев е: Няма смисъл да държите идеите в главата си, опишете ги на лист хартия.
В интервю за Пражки телеграф Булат Субаев обяснява, че бензиностанциите трябва да бъдат красиви места с вкусна храна и напитки, където на клиентите да им се иска да поседят и да си починат, не само да минат и да заредят гориво в колите си.
Лукойл е глобална компания, която действа локално. Ние адаптираме към съответната страна нашите правила. Социалната отговорност е стълб на корпоративната култура. Например в Чехия поддържаме финансово деца, които са пострадали при автомобилни катастрофи. Предоставяме техника за ползване на интернет от деца със слаб слух; два пъти в годината предаваме дрехи и техника в интернати”, обяснява Булат Субаев.
Източник: 5Gmedi.bg.