Нинова: Отменят машинното гласуване, за да спасят режима
"За две години ние понесохме много удари, но показахме, че сме различни. След изборите имахме две възможности: да бъдем част от досегашния модел или да го променим. Да откликнем на поканата на ГЕРБ- да си поделим облагите от властта и постовете, аз да бъда председател на парламента, да имаме министри или да се възпротивим на този модел на прехода- на безпринципни сговори за пари и власт. Избрахме второто - битката пред спокойствието. Показахме, че властта не е цел, а средство. Не се уплашихме да бъдем различни и на европейската сцена. Когато леви и десни се обединиха за Истанбулската конвенция, ние имахме характер да защитим българското семейство, децата си и Конституцията", Да не позволяваме да подменят гласа ви, призова Корнелия Нинова в Свиленград.
"За десет години власт ГЕРБ поробиха собствения си народ и го държаха в страх и апатия. На всеки, който дръзнеше да се изправи срещу режима на Борисов, се изпращаха служби на проверка, биваше уволняван, глобяван, мачкан. Но хората се освободиха от страха и си потърсиха правата с протестите. Апатията,че нищо не може да се промени, отстъпи на търсенето на алтернатива. Рухна и този мит, че управлението е единственото възможно. Искам да поздравя всички за събудената гражданска енергия.Но искам и да предупредя, че уплашени от нея, от опасността да им се търси отговорност след изборите, ГЕРБ прибягват до последното спасение- да подменят свободната воля на гражданите. Те отменят машинното гласуване, което е възможност за обективен вот", заяви председателят на БСП Корнелия Нинова на среща с гражданите на Свиленград.
По думите й, в ГЕРБ "искат отново да дописват мъртви души в списъците, депутати да носят чували с бюлетини, да купуват секционни комисии. Ние внесохме предложение в Бюджета за 2019 г. да се добавят 50 млн.лв. за машинно гласуване, защото управляващите удобно го бяха пропуснали. Вие сте свободни хора, със свободна воля за кого да гласувате, но не позволявайте гласът ви да бъде подменен. Нека всички се обединим и да не им позволяваме, в името на тяхното оцеляване, да сменят закона и да ви отнемат правото на свободен избор", призова лидерът на левицата.
"Мнозина българи днес смятат, че всички партии сме еднакви. Че целта ни е единствено да се доберем до власт за собствена облага. За две години ние понесохме много удари, но показахме, че сме различни. След изборите имахме две възможности: да бъдем част от досегашния модел или да го променим. Да откликнем на поканата на ГЕРБ да си поделим облагите от властта и постовете, аз да бъда председател на парламента, да имаме министри или да се възпротивим на този модел на прехода на безпринципни сговори за пари и власт. Избрахме второто - битката пред спокойствието. Показахме, че властта не е цел, а средство", изъкна Ниноа.
Според нея българските социалисти не са си уплашили да бъдат различни и на европейската сцена. "Когато леви и десни се обединиха за Истанбулската конвенция, ние имахме характер да защитим българското семейство, децата си и Конституцията. Отново не се впуснахме по течението, а плувахме срещу него и спечелихме тази битка, въпреки ударите от свои и чужди", посочи лидерът на БСП.
Тя даде и още примери: "различни сме, защото не се съгласихме за едно потупване по рамото да предадем националния интерес и да угаждаме на чужди с пакта за миграция. Можехме ли да мълчим, да слушаме? Можехме. Но избрахме да сме различни. Казват, че всички сме еднакви. Питам тогава: коя партия посмя да си запише в устава, че можеш да си депутат само три мандата. Никой не знае какво коства това. Искам да питам коя партия наложи сама два мандата на председателя си и край. Само БСП. Щом можеш да направиш това в собствената си партия, щом може да си позволиш да водиш политика, зачитаща националния интерес, а не само да слушаш и изпълняваш, вече можеш да имаш лице и да кажеш: "Ние сме различни и можем да управляваме и България по различен начин", завърши Корнелия Нинова.