Протест срещу кабинета Радев в София
Със викове „оставка“ и „Тук не е Москва“ започна първият протест срещу кабинета „Радев“ на 50-ия ден от старта на новото правителство пред Министерския съвет.
Основно протестиращите заговориха за това, че настоящото управление злепоставя България пред нейните евроатлантически партньори, а външната политика се води проруско. Също така има недоволство и притеснения относно предстоящия бюджет и това, че той е с голям дефицит.
"Най-много настъпи мотиката с външната политика и всички замазани изказвания, че няма да има промяна и че ще се държи евроатлантическия курс, всичко това лъсна, а за вътрешната политика, то е ясно, както каза Асен Василев, този бюджет за чеп за зеле не става", каза протестиращ, предаде БНТ.
"Радев, аз съм убеден, че има добри съветници, включително от руските служби и води България към руската орбита", коментира друг протестиращ.
Кирил Пламенов
Снимка: БНТ