Пускат любимия небостъргач на кмета на Парадайз заради калпава негова заповед
Заради сериозни административни пропуски, Върховният административен съд окончателно отмени заповедта на кмета на София Васил Терзиев, с която трябваше да се спре изграждането на 215-метрова сграда до мол "Парадайс". Тя беше за промяна на устройствения план за имота, за дасе намалят параметрите на застрояване.
В отговор общината е издала нова заповед за промяна на устройствения план, която също може да се обжалва. Самият устройствен план, както и решението за приемането му също подлежат на съдебен контрол.
Напомняме, че след като дълги години предишният кмет Фандъкова не даваше ход на строителството, Васил Терзиев го пусна, а след бурната обществена реакция се направи, че е против. После издаде кампавата заповед, която едва ли е толкова наивен и неграмотен, та да не може да състави правомерно. Напомняме, също, че по същия начин след години забрана от Фандъкова, Терзиев пусна овладелите с негова помощ монопола за чистене на София момчета от групировката Титан, екс ВИС, да започнат да окупират парцела на Синия лъв и да секат дървета в самото сърце на София до Народния театър. Същото е положението и с небостъргача в Младост, и с още и още обекти.
Новият ПУП за Борисовата градина обаче е венецът в унищожаването на нашия град от Терзиев и неговата команда. Той иска 4 паркинга за 800 коли, още един огромен стадион, освен на ЦСКА, прокарване на 2-лентов път в Парка. Засега обаче екоминистърът сложи прът в тези действия в полза на група олигарси, като използва за повод минерален извор на територията на къпалнята Мария Луиза.
Радостина Тонева