19min.media

Ревизоро: Няма вода и край с туризма около Бургас, виновен е кметът Николов

             Министърът в кабинета на ГЕРБ Емил Димитров Ревизоро от парламентарната трибуна разтърси страната, като обяви, че най-голяма област в България - Бургас, ще остане без вода от месец май 2021 г. Причините, които изтъкна той и са свързани само с властимащи лица, са умишлена безстопанственост, престъпни деяния, защитаване и обслужване на частни и корпоративни интереси.
Ревизоро посочи, че е уведомил преди месеци кмета на Бургас и зам.-председател на управляващата партия ГЕРБ Димитър Николов за предстоящата водна криза, но от негова страна имало пълна пасивност, за това предупреди още преди 3 дена 19 минути. Допълни, че е уведомен и областния управител на Бургас Вълчо Чолаков, но нищо след това не е последвало и от негова страна.
Бургас ще се превърне във втори Перник заради задаващото се безводие, алармира екоминистърът. Той обвини и колежките си- министри на земеделието и регионалното развитие за саботаж.
    „Освен прочутата Поморийска кал и луга, жителите и гостите, ако имат тогава все още, ще опитат от този момент и неизвестната Камчийска кал.  Ще сложим салове в язовира, ще точим вода, ще чистим и ще пращаме на Бургас“, вметна ирончно Димитров.
Той подчерта, че от януари досега МОСВ пише отчети, графици, пращат се информации, проведени са два консултативни съвета по водите. Въпреки това нищо не се е случило до момента.
    „Нищо, нула, няма един забит пирон, един метър тръбопровод, един издаден документ“, каза Димитров.
     Министърът добави, че още през лятото е призовавал да се започне работата.
   „Областни ръководства, кметове, партиен елит – никой! Този проблем не съществува. Единственият, който е поел отношение е само Валери Симеонов. Цяло лято чакам един ПиАр да реши кога ще е подходящият момент за първа копка. Така и не реши. От месец май три пъти ходим на язовира за първа копка, за първа схема – нищо. България се управлява от пиарите“, коментира Димитров.
Причината, която той изтъкна, е „война“ между МЗХ и МРРБ. Язовирите, които да се включат като резервни (Порой и Ахелой – б.а.), са към земеделското министерство, които не си ги давали. А регионалното не можело да почне да извършва строителни дейности.
„Ще допуснем Южното Черноморие да стане залог на корпоративен интерес – кой да владее язовира, кой да си пробутва фирма и да усвоява пари“, коментира Димитров.
Той обвини директно кмета на Бургас, че заемал само място на зрител в тази ситуация. Предложението му за строеж на нов язовир няма как да спаси бързо кризата, а станцията за обезсоляване на морска вода е трудно приложима и ще оскъпи много водата, подчертава БНР. 


 ВИЖ ВИДЕО ТУК!



Така ли почва операция падане на ББ3 до 8.12 ???