19min.media

Шофьорът, убил 4 души на Челопешко шосе, остава в ареста

Софийският апелативен съд остави в ареста Васил Филипов – шофьорът, ударил се в автобус на градския транспорт на "Челопешко шосе" и вследствие причинил смъртта на четирима души. Според магистратите жалбите на защитата на Филипов срещу решението на първа инстанция са неоснователни, предаде БНТ.


Филипов е привлечен като обвиняем за две престъпления, които се наказват с лишаване от свобода – при управление на моторно превозно средство е нарушил правилата за движение, движейки се с не по-малко от 113 км/час при разрешени 60 км/час и реализирал пътнотранспортно произшествие с автобус, при което умишлено причинил смъртта на четирима и средни телесни повреди на друга четирима. За това престъпление законът предвижда до 20 години. затвор. Другото обвинение е за непристойно поведение и деяние, отличаващо се с изключителна дързост.


Налице е реална опасност от укриване и от извършване на престъпление, което налага мярката задържане под стража, мотивираха се съдиите.


Другият автомобил, управляван от Траян Филипов и също участвал в катастрофата, се е движел със 148 км/ч. Няколко дни след катастрофата съдът остави в ареста Траян Филипов, обвинен във връзка с тежката катастрофата.


Според защитата на Филипов не е необходима най-тежката мярка за постигане на целите на процеса, а обвиняемият няма как да се укрие, като не е пожелал да се лекува извън държавата.


Четирима души загубиха живота си при катастрофата, която стана вечерта 5 юни на "Челопешко шосе" в София.


Кирил Пламенов