19min.bg

Въздушни челюсти: зад фотографията на дивата природа на Крис Фалоус

01/03

"Въздушни челюсти", заснета през юни 2001 г. , се смята за изображението, което поставя началото на кариерата на Крис Фалоус като фотограф на дивата природа. Заснет е на Острова на тюлените край Кейптаун - известен с изобилието от тюлени - Фалоус казва, че това е най-доброто изображение на пробив на голяма бяла акула, което е снимал.


Фалоуз заснема тази снимка, която нарича "Последният акт", през 2016 г. За съжаление, казва той, изображението е едно от последните с тези акули, докато ловуват, направени на Острова на тюлените.



Оттогава големите бели са изчезнали от водите около Кейптаун. "(Изображението) символизира емблематичен вид по време на нещо, което вече не виждаме, и е наистина много важно послание за хората, че трябва да се грижим за тези животни, където и да се срещат", казва Фалоус.


Фалоуз е най-известен с работата си с морските диви животни - особено с голямата бяла акула, с която според него е прекарал над 3000 дни.



Тази снимка, известна като "Перлата", стана вирусна след публикуването ѝ миналата година, "показвайки атлетизма на невероятната Голяма бяла акула в цялата ѝ хищническа слава", пише Фалоус на своя уебсайт.


Снимки: Chris Fallows