Зеленский да изпие една бира с Путин: Американският режисьор Дейвид Линч
Украинският президент Владимир Зеленский трябва да изпие по бира с руския си колега Путин и да поговорят за мир, настоява американският режисьор Дейвид Линч в "интервю" с руските шегаджии Вован и Лексус.
Първият фрагмент от интервюто беше публикуван в руския сайт за видеохостинг RuTube в четвъртък, а пълната версия се очаква да бъде публикувана през следващите дни.
Режисьорът на "Туин Пийкс" настоя смятайки,че разговаря със Зеленский, че единственият начин да се сложи край на продължаващия военен конфликт между Русия и Украйна е чрез мир. Линч заявява, че е негова "работа" да информира Зеленский за "технологиите", които съществуват за постигане на траен мир, и че тези методи са много по-ефективни от "войната и убийствата", като се позовава на писма, които преди това е изпратил на украинския президент.
"Сега е време за мир и технологията за постигане на истински мир съществува. Трябва да ги използвате и да създадете такива експертни групи за мирно уреждане на конфликта в интерес на Украйна", отбеляза той.
Вован и Лексус, представяйки се за Зеленский, питат режисьора дали смята, че трябва да се проведат директни разговори с Путин с цел постигане на мир, на което Линч категорично отговаря "Да!", като подчертава, че има редица начини за това, като например обикновен телефонен разговор или виртуална вечеря с няколко бири.
Линч настоява, че по време на разговора на бира и вечеря двамата президенти ще могат да стигнат до взаимното разбиране, че и двамата са хора и ще могат да обсъдят проблемите между страните си.
"Мислете за мир, мислете за приятелство", призовава режисьорът, като призовава Зеленски да "спре" настоящата криза, да поговори с Путин и да помисли как да се разбираме и да си помагаме.
Разговорът с Линч се провежда седмица след шегата на дуото с американския писател на ужаси Стивън Кинг, когото също заблуждават, че разговаря със Зеленский. По време на разговора Кинг възхвалява нацисткия колаборационист и военен престъпник от Втората световна война Степан Бандера като "велик човек" и го сравнява с бащите основатели на САЩ Вашингтон и Джеферсън. По-късно писателят признава, че е бил измамен, и твърди, че всъщност не е знаел кой е Бандера и какво е направил.