19min.bg

Антоанета Стефанова със сребро в Калитеа

Тимът на Антоанета Стефанова Спартак Видное завоюва сребърните медали в надпреварата за Европейската клубна купа по шахмат, която се проведе в гръцкия град Калитеа. Силният турнир е еквивалент на футболната Шампионска лига. Антоанета записа поредния си успех, след като спечели злато и сребро на Интелектуалните Игри в Пекин в началото на месеца. В Калитеа Ети не допусна загуба и завърши с най-добър личен резултат от състезателките в отбора й - 5 точки от 4 победи и две равенства. При мъжете миналогодишният шампион Линекс Меджик с Иван Чепаринов в състава си се представи посредствено и финишира на 18-та позиция. Сръбският тим Загреб с българина Кирил Георгиев се нареди на 13-та позиция, отборът на Солун с ГМ Валентин Йотов е 38-и.