Аржентина започна Копа Америка с победа

Аржентина победи с 2:0 Канада в първия мач от тазгодишното издание на Копа Америка в САЩ. Лионел Меси беше в основата на успеха, въпреки че не отбеляза гол.

Шампионите поведоха в 49-ата минута, когато Меси изведе Алексис Мак Алистър, а той подаде към Хулиан Алварес, който беше точен. В следващите минути Меси пропусна положения. В 88-ата минута той направи асистенция за Лаутаро Мартинес, който отбеляза втория гол.

След мача селекционерът на Аржентина Лионел Скалони критикува домакините заради терена в Атланта, където тревата беше заменена наскоро.

"От седем месеца знаят, че ще играем тук, но смениха тревата преди два дни. Не е извинения, но теренът не беше добър. Добре, че спечелихме, за да не звучи като оправдание", каза Скалони.