Бивш играч на червените им наниза хеттрик, Локо Пд разпиля ЦСКА - София на Армията

Локомотив (Пловдив) нанесе първа загуба на ЦСКА от началото на сезона в Първа лига, след като го надви с 3:1 на Българска армия. Черно-белите изиграха отличен мач като гости в София, за да вземат трите точки срещу един от кандидатите за титлата.

В герой за смърфовете се превърна бившият футболист на червените Георги Минчев, който наниза хеттрик в 49-ата, 55-ата и 66-ата минута. Преди време той беше отпратен от ЦСКА като „неперспективен”.

Локомотив направи много силна втора част и реши всичко в рамките на около 15 минути. В този отрязък от време ЦСКА пък допусна много грешки в отбрана. Поражението може да струва скъпо на тима на Стойчо Младенов, който може да изостане доста от лидера Лудогорец.

В момента червените са втори в таблицата 23 точки, със седем по-малко от Лудогорец, но и мач по-малко. Локомотив се изкачи до седмата позиция и има 17 точки. Пловдивчани взеха трета поредна победа и в последните си четири срещи са непобедени.