Челси направи крачка към четвъртфиналите в Шампионската лига

Европейският клубен шампион Челси направи важна крачка към класиране на четвъртфинал в Шампионската лига, след като победи Лил с 2:0 в първи мач от осминафиналите. Сините продължиха добрата си серия на Стамфорд Бридж, записвайки пети пореден успех без дори да допуснат гол.

Отборът на Томас Тухел поведе след само осем минути игра. При центриране от корнер Кай Хаверц се оказа непокрит около точката на дузпата и реализира с глава.

В 63-ата минута Челси стигна до втори гол, който уби интригата в двубоя. След красива многоходова атака Кристиан Пулишич удвои аванса на сините.

В другата среща от програмата Виляреал и Ювентус завършиха 1:1 на Естадио де ла Серамика. Гостите от Италия успяха да поведат още в 32-ата секунда. Тогава се разписа новото попълнение на бианконерите Душан Влахович.

След почивката Виляреал игра по-активно и успя да изравни в 66-ата минута. Разписа се халфът Дани Парехо.