19min.bg

Черно Море победи Искра Стал с 1:0

Победа с 1:0 постигна отборът на Черно море срещу Искра Стал в първия мач от втория квалификационен кръг на новосформирания турнир Лига Европа, предаде БГНЕС.

Въпреки очакванията, варненци не можаха да отбележат лесна победа срещу абсолютния дебютант в европейските клубни турнири. Единственият гол в мач беше вкаран в края на първата част от Мирослав Манолов в 44 минута. Двубоят започна сравнително равностойно. В първите минути двата отбора не успяваха да организират сериозни атаки към една от двете врати. Първите интересни положения в мача дойдоха скоро. След контраатака за гостите, Илко Пиргов се намеси с излизане извън своето наказателно поле и успя да избие топката. Реваншът се очаква след седмица.