Две дузпи за 4 минути осигуриха победа на Германия срещу Босна

Полузащитникът Бастиан Швайнщайгер реализира две дузпи в рамките на четири минути, с което донесе победата на Германия с 3:1 срещу Босна в последната контрола на Бундестима преди Мондиала в ЮАР.

Германия игра слабо през първото полувреме, а защитникът Филип Лам, в дебюта си като капитан на Германия помогна на Босна да поведе в резултата в 15-ата минута. При опит на Лам да изчисти топката, тя се удари в нападателя на гостите Един Джеко и излъга вратаря на немците Мануел Нойер. През второто полувреме Какау, който замени Мирослав Клозе и Томас Мюлер направиха сериозна заявка за титулярно място, след като първият асистира за изравнителния гол на Лам, а вторият бе в основата на втората дузпа за Германия. "Имаме потенциал. Всички момчета се трудиха упорито и смятам, че имаме добър отбор. Настроението е отлично и мисля, че можем да направим добър турнир. През второто полувреме създадохме много възможности. Така след този мач ние заминаваме за Южна Африка радостни и уверени", коментира селекционерът Йоаким Льов. Неговият тим е в група D със Сърбия, Гана и Австралия.