Джокович се класира за финала на US open

Сърбинът Новак Джокович се класира за финала на Откритото първенство на САЩ. На полуфиналите поставеният под №2 сръбски тенисист победи №4 в схемата Давид Ферер от Испания с 2:6, 6:1, 6:4, 6:2. Макар да даде относително лесно първия сет, в следващите три Джокович беше повече от убедителен и не остави много шансове на испанския си съперник, класирайки се за третия си финал на US open. Там той ще защитава титлата си от миналата година срещу Анди Мъри от Верикобритания. Мачът между Джокович и Ферер започна в събота, но при 5:2 гейма за Ферер бе отложен заради силния вятър и прогнозите за тропическа буря в района на Ню Йорк. Проточването на срещата предизвика безпокойство у испанската тенис федерация, тъй като непосредствено след края на US open предстои полуфинал за купа "Дейвис" между отборите на Испания и САЩ. Ферер е ключов играч за иберийците и те обявиха, че ще изпратят специален самолет в Ню Йорк, който да го прибере в базата на отбора в Хихон.