Фехтовален клуб Младост със 7 медала от различни състезания през уикенда

Спортният клуб по фехтовка Младост спечели цели седем медала от различни състезания през изминалия уикенд. В Бургас състезателите на клуба в различните възрасти завоюваха шест отличия по време на турнира за купа Кросар. Състезанието бе част от турнира Купа България и бе за момичета и момчета в три различни възрастови категории. При момичетата до 11 години в надпреварата на сабя представителката на клуба Елия Бърдарова стигна до златния медал. Бронзовото отличие в тази възраст заслужи друга възпитаничка на фехтовален клуб Младост – Десислава Генкова. При момичетата до 13 години Ния Нанчева също спечели бронзовото отличие.

В юношеското  направление клубът спечели още три медала. При най-малките (б.р. до 11 години) Стефан Енев завърши на третото място.В по-горната възраст (б.р. до 13 години) Никола Господинов също завърши трети. При най-големите (б.р. до 15 години) представителят на клуба Александър Панев спечели бронзовото отличие.

През уикенда в Пловдив се проведе и състезание, кръг от турнира Купа България, на рапира за кадети. Състезателят на клуба Михаил Георгиев достигна до финалите на турнира и завоюва бронзов медал.