Франция завърши 1:1 с Тунис в предпоследната си контрола

Отборът на Франция записа равенство 1:1 с Тунис в предпоследната контрола на "петлите" преди Светвното първенство в Южна Африка.

Централният защитник Уилям Гала спаси бившите световни и европейски шампиони от поражение в Радес, изравнявайки резултата през второто полувреме след центриране на Йоан Гуркюф от свободен удар. Гала доскоро страдаше от болки в прасеца, които вече са минало, според селекционера Раймон Доменек. "Вече не се притеснявам за прасеца на Уилям и това е добра новина", коментира Доменек, който ще бъде заменен от Лоран Блан след края на Мондиала. Тунис поведе в резултата в шестата минута с попадение на Исам Жемаа, а Гала отбеляза изравнителния гол в 63-ата минута. В последната си контрола в петък французите ще спорят с Китай. "Петлите" са в група А с домакините от ЮАР, Мексико и Уругвай.