Германия спечели с пестелива игра

Германия победи Уелс с минималното 1:0 в мач от квалификационна група 4 за световното първенство. Единственото попадение в двубоя отбеляза халфът на Хамбургер Пьотр Троховски в 74-ата минута. Очакванията за лесна победа на Бундестима бяха на път да се сбъднат в началото на срещата, когато германските национали натиснаха гостите си и създадоха няколко много добри положения, но Балак и Клозе не успяха да ги реализират. Уелсците бяха заложили на защитна игра и разчитаха на контраатаки, при една от които Белами стреля опасно, но топката мина в страни от вратата. След почивката Бундестимът съвсем натика гостите в наказателното им поле и в 72-ата логичното се случи. Троховски финтира на няколко пъти защитник на Уелс и с топовен удар прати топката в мрежата.