19min.bg

Грациите ни взеха втори златен медал

Асамбълът на България по художествена гимнастика спечели още един златен медал на Световната купа в Арена Армеец в София, предава Гонг. След спиращо дъха съчетание на три чифта бухалки и два обръча, грациите получиха най-високата оценка от съдиите – 18.550 и се качиха на върха, изпреварвайки най-сериозния си конкурент в лицето на Русия. Момичетата на Ина Ананиева изиграха по прекрасен начин съчетанието, без да допуснат грешка, за разлика от рускините, които се откроиха с неточности, заради което получиха 18.250 и останаха едва четвърти. Среброто взе ансамбълът на Беларус с оценка от 18.350, а бронза отиде при италианките с резултат 18.300. Както е известно, по-рано  гимнастичките ни донесоха още един златен медал за България във финала на пет ленти. Във втория ден на надпреварата в София грациите завършиха втори в многобоя. Златните момичета за последен път излязоха пред родна публика. След края на настоящия сезон те ще прекратят активната си спортно-състезателна кариера.