19min.bg

Григор Димитров взе скалпа на 119-ия в света

Григор Димитров разгроми тенисист №119 в света Роко Каранушич и си осигури място в четвъртфиналите на турнира на твърди кортове в испанския град Сеговия, информира БГНЕС.

Българският квалификант записа пета поредна победа в състезанието, отстранявайки поставения под №7 хърватин с лекота в два сета: 6-3, 6-2. Гришо стигна до успеха само за един час и 3 минути. Двубоят стартира отлично за 18-годишния хасковлия, който взе началното си подаване на нула, след което проби съперника си. Димитров поведе с 3-0 и с прагматична игра стигна до 6-3. Във втория сет Гришо отново доминираше и поведе с 5-2, след което спечели подаването си, възползвайки се от първия от двата си мачбола. 18-годишният българин премина успешно квалификациите, като в три мача не загуби сет и даде само 9 гейма на съперниците си. Вчера Гришо се справи и с холандеца Джес Хута Галунг в драматичен трисетов мач (7-5, 4-6, 7-6 (7-4)), а днес надви Каранушич във втория за деня двубой на централния корт в Сеговия. Състезанието е с награден фонд 106 500 евро, като за участието си в 1/4-финалите Димитров си осигури 3 100 евро и 20 точки за ранглистата, към които ще прибави още пет от квалификациите. Следващ съперник на българина ще бъде победителя от мача между поставения под №4 Марсел Гранолерс от Испания и квалификанта Жан-Ноел Инсусти от Франция. 190-сантиметровият Гранолерс е 98-и в света и може да се похвали с една спечелена титла от турнир на АТР, в Хюстън на клей през 2008 г.