19min.bg

И Световният шампион е аут от Европейското

Настоящият световен шампион Франция също напусна безславно Евро 2020. Един от големите фаворити за титлата на Стария континент приключи участието си още на осминафиналите, след като бе елиминиран от Швейцария след изпълнение на дузпи. Редовното време на двубоя завърши 3:3, след което се стигна до изпълнението на наказателни удари. Там големият грешник за петлите бе Килиан Мбапе, който единствен пропусна от бялата точка и така сложи край на амбициите на Франция да спечели и европейската корона. Трябва да се отбележи, че в редовното време Швейцария поведе с 1:0, след което Франция обърна резултата до 3:1, но в разстояние на само 9 минути кръстоносците изравниха до 3:3, след което победиха с дузпи.

На четвъртфинал швейцарците ще срещнат Испания, която отстрани драматично Хърватия с 5:3 след продължения.