Италия също ни би в София

Българският национален отбор по футбол записа втора загуба в квалификациите за Световното първенство през 2022 г. в Катар. Възпитаниците на Ясен Петров паднаха с 0:2 от Италия в среща, играна на националния стадион Васил Левски. Родните национали показаха по-добра игра от първия двубой с Швейцария, но за съжаление допуснаха второ поражение в кампанията. Адзурите откриха резултата в срещата след гол от много спорна дузпа в края на първото полувреме, а в последните минути на срещата Мануел Локатели оформи с брилянтен гол крайния резултат в двубоя. След два мача България е на дъното в група С, като още няма точка и е с голова разлика 1:5.

В сряда България ще изиграе третия си мач от световните квалификации, като гостува на Северна Ирландия в Белфаст.