Юнайтед стана световен клубен шампион

Владетелят на шампионската корона на Европа Манчестър Юнайтед прибави още един ценен трофей към златната си витрина. Този път футболните бойци на Сър Алекс се наложиха с 1:0 над еквадорския ЛДУ Кито за Интерконтиненталната купа. Това е втори трофей за английския шампион от 3 участия във финала. През 1999 годиниа, отново водени от Фъргюсън, "червените дяволи" победиха Палмейрас (Бразилия) с 1:0.
9 години по-късно в 73-ата минута на мача Кристиано Роналдо овладя топката на границата на наказателното поле, подаде я на Рууни и той със силен диагонален удар откри резултата в полза на тима си. Българинът Димитър Бербатов остана резерва и въобще не се появи и игра. През всичките 90 минути топката се контролираше от европейския тим, а футболистите на ЛДУ разчитаха на контраатаки. Удари на Рууни, Тевес, Роналдо, Парк и Фърдинанд бяха отразени от вратаря на ЛДУ, който се превърна в герой за своя тим. В 49-ата минута Неманя Видич от състава на Юнайтед получи директен червен картон. Той удари с лакът в лицето Мансо и заслужено бе изгонен. До края на мача ЛДУ се опитаха да изравнят резултата, но Ван Дер Саар бе перфектен и отрази всички удари, отправени към него.