Ивайло Габровски изгърмя с допинг

Нов допинг скандал избухна в българския спорт! Най-добрият български колоездач Ивайло Габровски е хванат с допинг, съобщи Блиц, позовавайки се на информация от Международния колоездачен съюз. Габровски е дал положителна допингпроба по време на Обиколката в Турция, където е хванат с кръвен допинг еритропоетин (ЕПО). Тестът е направен на 24 април, веднага след като българинът спечели третия етап на обиколката в Турция, където успя да пресече финалната права доста преди останалите състезатели. Това бе и единствената победа за Габровски в Турция, където нашият състезател успя да запише време от 28:48.10 часа. Веднага след него се нареди Александър Дяченко (Казахстан), а на трето място остана българинът Данаил Петров от отбора на Каха Рурал. След скандала и дисквалифицирането на Габровски, Петров се придвижва с едно място нагоре и става втори. Това е вторият скандал, в който се забърква Ивайло Габровски. Само преди няколко седмици, състезателят отказа да се яви на проби, за да му бъде изготвен допинг паспорт и федерацията по колоездене го изхвърли от Олимпиадата.