Кака спаси Бразилия в трилъра срещу Египет

Новото попълнение на Реал Мадрид Кака спаси Бразилия след победно попадение в трилъра 4:3 срещу Египет в Купата на Конфедерациите, предаде БГНЕС.

През първото полувреме Бразилия поведе с 3:1, след блестящи изпълнения на Кака, Луис Фабиано и Хуан, които поправиха грешката, нанесена от Мохамед Зидан, но второто полувреме Египет върнаха бързо два гола и изравниха резултата. Играта изглеждаше обречена на равенство, когато Ахмед ал-Мухамади докосна топката с ръка на гол линията и бе изгонен, което позволи на Кака спокойно да отбележи от бялата точка в 91-та минута. И този мач се игра пред празни трибуни, след като президентът на ФИФА Сеп Блатер критикува организаторите, че не са се постарали за продажбата на билети в мача между Испания и Нова Зеландия. В следващия си мач Бразилия ще срещне САЩ, преди двубоя им с Италия на 21 юни. Египет ще играе със "скуадра адзура" преди сблъсъка със САЩ. Само първите два отбора в групата ще отидат на полуфинали.