19min.bg

Кипи Бербатов остана без медал на Евро 2009

Фаворитът за титлата при 14-годишните Киприан Бербатов в крайна сметка остана без медал на Европейското първенство по шахмат за деца и юноши до 18 години в италианския град Фермо, съобщи БГНЕС.

Третият братовчед на футболната ни звезда Димитър Бербатов финишира с актив от 6,5 точки, което му отреди 7-а позиция в крайното класиране. Титлата стана притежание на поляка Камил Драгун със 7,5 т., втори със същия актив и по-лоши допълнителни показатели е Антон Сягодник от Беларус, Иван Букавшин от Русия е трети със 7 т. Кипи стартира отлично в първенството, записвайки пет поредни победи, но във втората половина от шампионата допусна две загуби - от испанеца Хайме Сантос Латаса и Александър Бортник от Украйна, което провали таланта в опита му да завоюва втора поредна европейска титла. Бербатов спечели първенството на Стария континент при 12-годишните миналата година в черногорския град Херцег Нови.