Кристиано Роналдо изравни рекорда за най-много голове с национален отбор

Кристиано Роналдо записа поредно феноменално постижение в своята кариера. Петкратният носител на Златната топка изравни рекорда на иранеца на Али Даеи за най-много голове с национален отбор. Португалецът се разписа на два пъти от дузпа в последния двубой от груповата фаза на тима си срещу Франция. Така той вече има 109 гола с екипа на Португалия. Двубоят между европейския и световния шампион завърши с равенство 2:2. В другата среща от група F Унгария бе само на няколко минути от това да поднесе голямата изненада, изхвърляйки Германия от Евро 2020. Маджарите водеха в резултата с 2:1, но гол на Леон Горецка в 84-тата минута сложи край на мечтите им. Така и трите отбора от група F (Португалия, Франция и Германия продължиха към елиминациите на европейското).  На осминафиналите Португалия ще се изправи срещу Белгия, Германия ще се срещне с Англия, а Франция ще премери сили с Швейцария. Останалите осминафинали са Холандия – Чехия, Украйна-Швеция, Дания-Уелс, Италия-Австрия и дербито Испания-Хърватия.