Левски и Черно Море завършиха наравно в последната контролна среща

Отборите на Левски и Черно море не успяха да се победят и завършиха наравно 1:1 в последната контролна среща и на двата отбора преди старта им в тазгодишната кампания на евротурнирите, предаде БГНЕС.

Мачът, който се игра на стадион "Георги Аспарухов” бе динамичен, като равенството бе най-справедливият завършек на срещата. Седрик Бардон започна като титуляр за "сините”, като остана на терена 70 минути и остави отлични впечатления в зрителите, с които си заслужи аплодисментите на привържениците на Левски. Пристигналият днес в София камерунец Жозеф-Дезире Жоб не взе участие в срещата, а другото ново попълнение Елин Топузаков бе на трибуните в компанията на президента Тодор Батков. За "моряците", като титуляр започна и спряганият за трансфер при "сините" Александър Александър - Алекс. Халфът отново бе с класа над всички от своя тим. Срещата започна с лек превес за гостите, но постепенно момчетата на Емил Велев постепенно изравниха играта. И двата отбора създадоха някои много добри ситуации с отлични отигравания, но се видя, че имат още доста грешки да чистят. В 35-та минута Николай Димитров пропусна най-чистото положение за първите 45 минути. Зе Соарес нахлу отдясно и пусна в наказателното поле към Бардон. Французинът хитро продължи към Димитров, който стреля в опразнената врата, но топката срещна тялото на бранител на гостите. Вторият удар на крилото също бе блокиран. Още в началото на второто полувреме падна и първият гол в двубоя. Зе Соарес се откъсна отдясно фронтално срещу вратата на Илчев и стреля силно, но топката се удари в десния страничен стълб и се върна при Христо Йовов. Бижутера бе безгрешен при добавката и прати кълбото в опразнената врата за 1:0. Варненци успяха да стигнат до изравнително попадение в 70-та минута. След центриране от ъглов удар, Димов засече с глава и свали топката към Йордан Юруков, който от близко разстояние вкара за 1:1.