Лудогорец изпусна 3-те точки в Базел

Лудогорец  стана първият български отбор, който спечели точка на чужд терен в основната схема на Шампионска лига. Момчетата на треньора Георги Дерменджиев завършиха 1:1 като гости на Базел и след последния съдийски сигнал дори се ядосваха, че са изпуснали победата.

Джонатан Кафу даде преднина на Лудогорец в последните секунди на първото полувреме след перфектна контраатака и прецизен удар в десния ъгъл на вратаря Вацлик. Цената му от $10-12 млн. вече е над $15 000 000. Домакините, които са шампиони на Швейцария в последните 7 години, играха без особено въображание и като че ли бяха готови дори да загубят.

Броени минути преди края на двубоя, който можеше да бъде исторически за България, грешка на вратаря Владо Стоянов, който показа и в националния отбор, че е далеч от най-добрата си форма, обаче сложи топката на крака на Ренато Щефен, който от малък ъгъл я прати в мрежата за крайното 1:1. Равенството носи още 500 000 евро на собственика на "орлите" Кирил Домусчиев.