19min.bg

Лудогорец загуби с 1:2 от Копенхаген в София

Лудогорец загуби с 1:2 от Копенхаген. Гостите откриха резултата във втората минута, когато Лудвиг Аугустинсон центрира от корнер, в наказателното поле на Лудогорец Матиас Йоргенсен засече топката, която се удари в тялото на Абел Анисе и влезе в мрежата на Владислав Стоянов. В първите минути на второто полувреме втори гол за Копенхаген вкара Юсеф Туту, който стреля в десния страничен стълб вратата на Лудогорец.

Тимът от Разград намали разликата с Копенхаген до 1:2, след като в 81-та минута Клаудиу Кешеру, който влезе на мястото на Върджил Мисиджан, успя да отбележи. Тогава Натанаел центрира към Марселиньо, но бразилецът не отигра добре положението. Въпреки това топката се отби в напречната греда, а при добавката резервата Клаудиу Кешеру отбеляза.

Срещата, която е първа от 1/16-финалите в турнира "Лига Европа", се игра на Националния стадион "Васил Левски" пред повече от 14 хил. зрители, предаде Фокус.