19min.bg

Поляци разплакаха ЦСКА

Волейболистите на ЦСКА регистрираха трета поредна загуба в Група ''А'' на Шампионската лига. Българският първенец бе разбит от вицешампиона на Полша Домекс Титан АЗС (Ченстохова) с 1:3 (23:25, 16:25, 25:20, 20:25) в столичната зала ''Христо Ботев''. Отличен мач за Ченстохова направи българинът Смилен Мляков, който реализира 10 точки още в първата част, завършила при резултат 23:25. Поляците поведоха с няколко точки още в началото на втората част. Опитният разпределител Анджей Стелмах раздвижи полските нападатели, а те се развихриха и с лекота поведоха с 16:7. Наставникът на ЦСКА Александър Попов направи множество смени, но и те не промениха нищо на игрището и Ченстохова затвори лесно гейма с 25:16, повеждайки с 2:0. Третата част започна с леко предимство на поляците. Испанецът Рафаел Паскуал започна за ЦСКА още в началото на гейма. Въпреки силата на съперника българските волейболисти успяха да удържат лидерството в края на гейма и го затвориха с 25:20. Така намалиха резултата до 1:2. Двата отбора се вкопчиха в жестока битка през четвъртата част, но последва много силна игра в атака на Смилен Мляков. След негови 4 поредни точки Ченстохова поведе с 18:14. Перфектните отигравания на Мляков и Збигнев Бартман продължиха и поляците дръпнаха с 22:15. Звездата на Ченстохова постигна победната точка в мача за 25:20 в четвъртата част, след която се оформи крайното 3:1. Така ЦСКА намали шансовете си да продължи във втората фаза на турнира, след като регистрира 3 загуби от 3 мача.