ПСВ победи изненадващо Юнайтед на старта на Шампионската лига

Холандският шампион ПСВ Айндховен поднесе изненадата на старта на Шампионската лига. "Филипсите" биха с 2:1 Манчестър Юнайтед на своя стадион, като стигнаха до успеха след пълен обрат, съобщава ГОНГ.

Мачът започна с добро темпо, а двата тима не се свеняха да атакуват. Бившият играч на домакините Мемфис Депай имаше шанс още в 5-та минута, но не се възползва от него, а и Джером Зьот изби.

Въпреки че беше с екипа на "червените дяволи", холандският национал обра овациите на домакинската публика, която радваше до съвсем скоро. Той обаче не спря да тормози защитата на бившия си клуб, независимо от доброто посрещане.

За съжаление, първите минути на мача ще бъдат запомнени със зверската контузия на Люк Шоу. Английският национал нахлу в половината на ПСВ в 15-та минута и беше посечен грубо от Ектор Морено.