Расизъм, стриптийз и унижения белязаха ЦСКА – Локо София

На изключително грозни сцени стана свидетел родният запалянко на двубоя ЦСКА – Локомотив София, завършил с 0:1 в полза на железничарите.

Ултрасите на червените наложиха жестоко наказание на футболистите на тима след мача. След като вече няколко пъти ги строяваха пред сектор Г и ги хокаха, вчера крайните фенове буквално съблякоха играчите. Привържениците ги привикаха с призив :„Елате при нас“ и щом състезателите изпълниха тяхната молба, им бе наредено да си свалят фланелките, тъй като не заслужават да ги носят. Част от играчите изпълниха заповедта, но имаше и такива, които отказаха и бяха бурно освиркани. На Апостол Попов и Пламен Крачунов тениските им бяха свалени насилствено.

Не липсваха и расистки обиди, които трябваше да понесе нападателят на червените Тони Силва. „Ей, маймуно, вън!“ и „негро“, скандираха още ултрасите. Силва не издържа и на свой ред им показа среден пръст.

Това бе седми пореден мач без отбелязан гол за армейските играчи, а загубата бе още по-болезнена, имайки предвид, че победното попадение бе отбелязано от изгоненият от ЦСКА юноша на клуба Владислав Романов в 71-ата минута. В състава на Локомотив личаха имената на още трима прокудени продукти на школата на ЦСКА – Орлин Старокин, Александър Бранеков и Румен Трифонов.