19min.bg

Реал (Мадрид) надви Нумансия в голов спектакъл

Отборите на Реал (Мадрид) и Нумансия сътвориха истински голов спектакъл в испанската столица.

В мачът от втория кръг на испанското първенство, който се игра в неделя късно вечерта първи до гол стигнаха гостите от Нумансия. Още в 6-ата минута след изпълнение на корнер Морено се оказа най-съобразителен и прати топката в мрежата на Касийас. Радостта на футболистите на Нумансия обаче бе кратка, тъй като в 14-ата след удар на Гути се получи рикошет и резултатът бе изравнен. Три минути по-късно обаче Бакеро от гостите смълча „Бернабеу“ след невероятен втори гол от 25 метра. До края на полувремето мадридчани отбелязаха още три гола чрез Игуаин (26), Ван дер Ваарт (34) и автогол на Сисма (40). След почивката Нумансия бе по-добрият отбор на терена и заслужено стигна до гол, дело на Морено, след изпълнение на фаул за 4:3. В 93-ата минута Брит не можа да засече центриране рпед опразнената от Касийас врата.