Реал (Мадрид) спечели срещу Бетис в продължението

Испанският шампион Реал (Мадрид) победи трудно като гост тима на Бетис с 2:1. Двубоят, който се игра в събота вечерта започна много силно за „кралския клуб“, като до 10-ата минута Раул и компания създадоха няколко положения за гол. В 19-ата след центриране от фаул Габриел Хайнце откри резултата за „белия балет“. След почивката бекът на Реал Марсело направи дузпа и бе изгонен от съдията. Серхио Грасия изпълни наказателния удар, Касияс спаси, но бе безпомощен при добавката. В 83-ата минута численото равенство на терена бе възстановено с изгонването на голмайстора на Бетис Гарсия. В даденото от съдията продължение след контраатака на Ариен Робен Рууд ван Нистелрой отбеляза победното попадение за „белия балет“.