Реал разгроми Спртинг (Хихон) със 7:1

Отборът на Реал (Мадрид) демонстрира чудесен футбол в сряда вечерта на своя стадион „Сантиаго Бернабеу“ и разгроми гостите от Хихон със 7:1. В герой на вечерта се превърна новото попълнение на „белия балет“ Рафаел Ван дер Ваарт, който вкара 3 гола.

Това е втора разгромна загуба за Спортинг в рамките на 3 дни, след като Барселона ги наказа с 6:1 като гост. До почивката мадридчани демонстрираха невероятна класа и отбелязаха три безответни гола във вратата на гостите. Ван дер Ваарт на два пъти в18-ата и 33-ата и Гонсало Игуаин в 36-ата минута бяха точни за Реал. Второто полувреме започна по начина, по който свърши първото. Още в 47-ата минута Ван дер Ваарт оформи своя хеттрик. Само 5 минути по-късно Робен наказа гостите за 5:0. В ответната атака Спортинг върна един гол чрез Матео. В 57-ата Раул отбеляза за 6:1, а след седем минути отново капитанът бе точен за 7:1. С победата Реал се изкачи на второ място в Примера само на точка зад лидера Виляреал.