Реферите съсипаха Милан

Със скандален гол на Адриано отбелязан с ръка Интер спечели ''Войната на град Милано'' с 2:1 в 269-то дерби срещу Милан. Така със съдействието на реферите Интер почти сигурно гарантира титлата си в Серия А. Императора даде аванс за своите в 29-ата минута след центриране на Майкон. Когато играчите на ''росонерите'' поискаха отмяна на нередовното попадение на сцената се появи съдията Розети и неговият асистент Калкано, които признаха гола. Деян Станкович реализира второ попадение в 43-ата минута, с което накара феновете на ''червено-черните'' да замлъкнат. Феноменалният Алешандре Пато върна един гол във вратата на сънародника си Жулио Сезар – 2:0, но драмата настъпи, когато редовен гол на Пипо Индзаги беше отменен поради измислена засада. След тази победата Интер дръпна с 9 точки пред втория Ювентус и с цели 11 пред Милан.