19min.bg

Реми в първото „Ел Класико”

Реал Мадрид и Барселона завършиха 1:1 в супермач от 32-рия кръг на Примера. Лионел Меси (53) и Кристиано Роналдо (82) реализираха от дузпи за ремито. Столичани успяха да изравнят, въпреки че почти 40 минути играха с човек по-малко. Много силни за "белите" бяха Пепе и включилия се като резерва Месут Йозил. Равенството остави Барса с осем точки преднина на върха и доближи с голяма крачка титлата към Камп Ноу.

Шокиращо капитанът на синьо-червените Карлес Пуйол излезе титуляр, след като почти три месеца е извън терена.

Така първият епизод от четирилогията "Ел Класико" приключи без победител. Каталунците се виждаха с успеха след гола на Меси, но допуснаха отпускане и изравняване. Втората част от романа е в сряда – финалът за Купата на краля във Валенсия.