Серена стигна трудно до полуфинал в Мелбърн

Защитаващата титлата си на "Аустрелиън Оупън" Серена Уилямс стартира слабо срещу Виктория Азарьонка, но направи забележителен обрат, за да стигне до полуфиналите на първия за сезона турнир от "Големия шлем", информира БГНЕС.

Световната №1 победи трудно 20-годишната тенисистка от Беларус в три сета 4-6, 7-6 (7-4), 6-2 след два часа и 27 минути игра, с което си осигури полуфинал срещу китайката На Ли. Серена записа 17 аса, но също така допусна 38 непредизвикани грешки и загуби първи сет от началото на турнира. Тя бе на път да загуби и мача, след като Азарьонка поведе с 4-0 във втория сет. Тогава последваха много силни минути за Уилямс, която взе следващите пет гейма и в крайна сметка се стигна до тайбрек, който опитната американка спечели със 7-4. В третия сет Серена нямаше особени проблеми срещу разколебаната си съперничка и взе решителната част с 6-2 само за 32 минути.