19min.media

Словения ни спря в Лигата на нациите

Отборите на България и Словения завършиха 1:1 в последния мач 3-та група на 3-та дивизия във футболния турнир Лига на нациите.


Така нашите останаха на второто място в класирането и приключиха участието си в турнира.


В другата среща Норвегия победи с 2:0 като гост Кипър и спечели първото място, като ще играе в следващата фаза .


Националите ни поеха инициативата от самото начало на мача, но така и не можаха да намерят пътя до словенската врата.


В 15-ата минута Станислав Костов пропусна добра възможност, когато прати топката над вратата след подаване на Недялков.


Отново той след самостоятелна акция стреля силно в 33-ата минута, но малко над гредата.


Втората част започна с две опасни центрирания пред нашия вратар Георги Петков, а после Ивелин Попов пропусна с глава в 49-ата минута.


Резервата Галин Иванов изведе нашите напред в резултата в 68-ата минута.


Божиков с диагонален пас намери Страхил Попов, той с центриране отдясно намери Иванов и нашите откриха.


В 75-ата минута обаче словенците изравниха


Миха Зайц не бе покрит в наказателното и донесе точката на гостите.


Източник: БНР


Снимка: БГНЕС