19min.bg

Спарта с лекота размаза ЦСКА

Вицешампионите от ЦСКА се издъниха и срещу Спарта Прага с 0:2, като това е трета поредна загуба в предсезонната подготовка на армейците в Австрия. Чешкият отбор откри резултата в 23-ата минута чрез Вилфред, който разстреля Ивайло Петров с глава след центриране от ъглов удар. Само 12 минути по-късно вратата на червените бе пронизана още веднъж, когато точен бе бившият футболист на Ливърпул Патрик Бергер. Чехите не се задоволиха с този резултат и имаха още няколко възможности за гол, но защитата на ЦСКА се справи, а веднъж и гредата спаси българите. Въпреки че и в предишните две контроли червените загубиха, но показаха някакви идеи в нападение, този път играта им бе бездушна и не сътвориха нищо градивно. Единствения шанс за играчите на Любо Пенев бе в 89-ата минута, когато с бомбен шут Иван Стоянов нацели напречната греда.