Топалов: "Играх слабо и логично загубих!"

Веселин Топалов призна след първата си загуба срещу Гата Камски, че е играл неубедително в четвъртата партия и загубата му срещу американеца е напълно логична и в реда на нещата.

"Играх доста слабо, допуснах доста грешки и съвсем логично загубих. След 40-ия ход загубих контрол над партията, а може би и някъде направих груба грешка", каза бившият световен шампион, цитиран от БГНЕС. В четвъртата партия той отново предпочете Испанска партия, но този път избра малко по-спокоен вариант. Гата Камски, който изравни резултата (2:2), каза, че в тази атрактивна и сложна партия е стигнал до успеха след грешки от страна и на двамата. Днес е почивен ден и полуфиналният мач за световната корона продължава утре.