Тотнъм стигна до успех над Сити в първия четвъртфинал на ШЛ

Тотнъм победи Манчестър Сити с 1:0 в първия четвъртфинален двубой между двата тима от Шампионската лига. Въпреки успеха, радостта на топчиите бе помрачена от контузията на голямата им звезда – Хари Кейн, който беше принудително заменен през второто полувреме. Според първоначалните прогнози той може да пропусне остатъка от сезона. Това бе втора поредна победа за лондончани на новия им стадион, който беше открит през миналата седмица. Единственият гол в срещата вкара кореецът Хьон Мин Сон. Реваншът в Манчестър е другата сряда.

В другата среща от четвъртфиналите на най-престижния клубен турнир Ливърпул победи като домакин с 2:0 Порто. По този начин мърсисайдци си осигуриха добра преднина преди реванша в Португалия на 17-и април.