Удържахме равен срещу Южна Африка

България завърши 1:1 срещу Южна Африка в контролен мач, игран пред 30 000 зрители на "Орландо Стейдиъм".

С изключение на първите двадесетина минути, през които доминираха домакините, срещата премина равностойно. Резултатът бе открит в 20-ата минута от защитника Сиабонга Сангвени, засякъл с глава центриране от корнер. В 31-та минута нашите изравниха чрез Валери Божинов, реализирал с хубав удар след подаване на Георги Пеев. През второто полувреме селекционерът Станимир Стоилов извади нападателната ни двойка Божинов-Попов и вместо нея вкара Камбуров-Рангелов. С изключение на една по-опасна атака обаче последните двама не се отличиха особено. Малко преди последния съдийски Павел Виданов влезе в игра на мястото на Веселин Минев, който се контузи и бе изнесен от терена на носилка.