„Валяците“ минаха през „Партизан“

Пернишките ръгбисти от тима на "Валяците" успяха да преодолеят "Партизан" (Белград) и с две победи продължават успешното си представяне в Интерлигата. Следващият противник е "Любляна", като в първата среща "Валяците" отнесоха тима в Берковица. Въпреки студеното време и заснежения терен двата отбора тогава направиха един мъжки и джентълменски мач, под ръководството на главния съдия Драган Павлович от Сърбия. В крайна сметка перничани се поздравиха с успех - 22:18. Срещата реванш ще се състои на 13 декември в столицата на Словения – Любляна.

Междувременно женският национален отбор по хандбал загуби от Италия с 27:29 (14:13) в среща от четвъртия кръг на световните квалификации. В 34-ата минута на двубоя съдийката Ида Гулаксен от Норвегия получи фрактура на челюстта след неволен сблъсък с Оксана Павлик от Италия и беше откарана в болница, където претърпя операция.