Прожектиране на бъдещето: Какво да правим с времето в карантина
Навечерието на Нова година и почивните дни изобщо са чудесен шанс да прибегнем до една силно пречистваща и не по-малко зареждаща психологическа техника. Специалистите я наричат Прожектиране на бъдещето. Не става въпрос просто за визуализация на нас, каквито искаме да се видим след 5 - 10 - 15 - 20 години напред. Иска се и съзнателна работа с включването на така наречената ТЕХНИКА НА МЕЧТИТЕ или на мечтаенето.
Едни я определят с фразата, че ако не вярваме в чудеса, няма как и да ни се случат.
Други могат да я нарекат Програма Нов човек.
Какво правим? Представяме си себе си след 5-10-15-20 години, но и си разказваме наум как сме го направили, т.е. вкарваме максимална конкретика. Идеята на този т.нар. Поглед в бъдещето е да бъде истествен - да бъдем максимално искрени със себе си в своите желания и в полета на своето подсъзнание.
Кое ще ни покаже, че сме го постигнали? Лайфхакът е прост : ако нещо или някой го няма до нас в прожекцията на бъдещето, ако не присъства във филма, не е за нас! Колкото е да сме привързани към този някой или към това нещо.
Много е важно, когато всеки гледа своя личен филм на бъдещето, да гледа не топката, а врата - не начина, а целта.
Когато програмираме в ума си, най-важният въпрос е КЪДЕ! Не кога, не как! Така съветва психологът проф. Алексей Ситников и веднага дава личния си пример:
Първата прожекция на бъдещето, която си прави му носи образа на къща в Испания с конкретен изглед. Години по-късно той с учудване се оказва на мечтаното място и намира точно този изглед. Оказва се, че къщата се