22.01.2009 15:25

ЦСКА тотално се сгромоляса в Европа

Видян 1376 пъти | Коментари 0

Армейските фенове се скъсаха да ругаят Пламен Константинов

Волейболните шампиони от ЦСКА загубиха за 6-ти път в група А на Шампионската лига. Този път червените понесоха класическа загуба от непобедения досега тим на Ираклис с 0:3. в зала ''Христо Ботев''. Интересен факт е, че ултрасите на ЦСКА бълваха ругатни по адрес на капитана на националния ни отбор Пламен Константинов, който е привърженик на кръвния враг Левски. „Таман щях да напусна игра, но чух как ме напсуваха на майка и реших да остана до края. Майка ми няма нищо общо с клубните ми пристрастия“, коментира след мача Гибона. Гърците също се радваха на подкрепата на 20-ина свои привърженици, които дразнеха българската агитка със сините си шалове. Началото на самата среща бе на принципа ''гостите повеждат, червените догонват''. Първото техническо прекъсване дойде при 8:7 за армейците, а след куп изравнявания на резултата си стигна до реализиране на точка от Смарагдис за първия гейм-бол при 24:23 за гостите. След миг отново силова атака на Нилсон доведе до нов гейм-бол за Ираклис – 25:24. Грешка на Бонев даде гейм на Ираклис за крайното 26:24. През втората част два поредни аса в края на Ален Акхрем донесоха втори гейм за солунчани – 25:18. Третият гейм бе драматично спечелен от гърците, като отново Нилсон затвори мача – 29:27 и крайното 3:0 за Ираклис. Това бе 6-ти успех от шест мача за гърците и 6-та поредна загуба за ЦСКА при дебюта на тима в Шампионската лига. За ЦСКА най-резултатен бе Филип Майо с 18 точки, а за Ираклис Нилсон отбеляза 22. Пламен Константинов пък се отличи само със 6.

bTV Cinema 02 юни 21:00ч.