19.02.2009 10:35

Юнайтед и Бербо мачкат във Висшата лига

Видян 1256 пъти | Коментари 0

В мач от английската Висша лига Манчестър Юнайтед разби Фулъм с класическото 3:0, като по този начин Червените дяволи се затвърдиха на върха в класирането с 2 точки повече и с мач по-малко от втория Ливърпул, съобщи БГНЕС.

Първият гол заби от воле Пол Скоулс в 12 мин. след перфектно изпълнен корнер от Майкъл Карик. Бербатов удвои резултата в 30 мин., когато, след пас на Скоулс, майсторски чукна топката между вратаря на гостите Шварцър и защитника Хюз. Бербатов пропусна да се разпише още веднъж преди почивката - след подаване на Тевес българинът изскочи сам срещу Шварцер, но австралийският страж на Фулъм самоотвержено скочи в краката му и улови топката. Третият гол падна при идентична ситуация, когато в 63 мин. Бербатов изведе в "уличка" влезлия през второто полувреме Рууни. Възстановилият се от контузия нападател не пропусна и направи резултата класически - за кеф на 75-те хиляди зрители, дошли да наблюдават любимците си на Олд Трафорд. Към края на мача гостите от Фулъм пропуснаха да отбележат почетно попадение чрез Замора, но Ван дер Саар беше съсредоточен, разтегна се и спаси. На снимката: Бербатов вкарва за 2:0.

бТВ Синема 07 юли 21:00ч.